Go to content
Hybrid Utility Vehicle

Makinë Hibride e Specializuar

  360° VR

  Clear White Snow White Pearl Silky Silver Metal Stream Platinum Graphite Aurora Black Pearl Rich Espresso Gravity Blue Deep Cerulean Blue Temtation Red

  Clear White

  • Duke filluar nga  
  • ZHVENDOSJA DERI NË  
  • FUQIA MAKS. (hp/rpm)  
  • GARANCIA  

  Pjesa e jashtme

  E Gjelbra nuk ka pasur kurrë një pamje më të mirë

  “E Gjelbra” nuk ka pasur kurrë një pamje më të mirë

  Nuk ka nevojë të zgjedhësh midis stilit dhe qëndrueshmërisë. Kia Niro e re ka linja dinamike, dizajn modern dhe shumë hapësirë të kënaqshme në të. Turiri sportiv vendos tonin, me pjesën ku merr ajër e cila bie në sy në parafangon e përparme për të mbështetur aerodinamikën, dhe me dekor të brendshëm elegant ngjyrë argjendi në parafangon e ulët. Nga prapa, pamja të bën gjithashtu përshtypje, me llampa kombinimi LED duke shtuar edhe më shumë guxim.
  The best of both worlds

  Më e mira e dy botëve

  Të qenit të përgjegjshëm nuk është dukur kurrë kaq mirë – ose nuk ka qenë më emocionues. Kia Niro e re është një crossover hibrid me ndryshime rrënjësore që provon se ju me të vërtetë mund t'i keni të gjitha. Një hibrid i qëndrueshëm, me konsum të ulët karburanti, me stilin, teknologjinë dhe rehatinë e një crossover-i. Kjo është zgjedhja më e fundit e atyre që seriozisht duan edhe ambientin – edhe performancën.

  Pjesa e brendshme

  Ide të mençura për të maksimizuar rehatinë tuaj

  Në çastin kur ju hyni tek Kia Niro e re, ju do të shikoni se ajo ka një dizajn për një rehati të mrekullueshme gjatë gjithë kohës. Hapësira e brendshme me tapiceri të butë përfshin sedilje lëkure me funksion të integruar memory për t'ju mbajtur në një pozicion të përsosur. Ekrani i gjerë LCD siguron që i gjithë informacioni të jetë lehtësisht i aksesueshëm, dhe karikuesi wireless i telefonit ju ofron lidhje pa asnjë problem – ose kabllo.

  nxjerr në pah

  Me hapësirë, e manovrueshme dhe gati për tu shijuar

  Kia Niro e re ju krijon mundësi të reja, me shumë hapësirë – dhe mënyra të zgjuara për konfigurim. Përmasat e mëdha të hapësirës së brendshme ju sigurojnë juve dhe pasagjerëve shumë hapësirë të kënaqshme, ndërsa një bagazh i konsiderueshëm kujdeset për bagazhet. Dhe, me sedilje të prapme të manovrueshme që ndahen 60:40 dhe palosen plotësisht për t'ju dhënë edhe më shumë hapësirë, kudo që të shkoni mund të merrni bagazhet që dëshironi.

  Siguria

  E parrezikshme për planetin dhe e sigurt për njerëzit

  Kia Niro e re e konsideron sigurinë po aq seriozisht sa edhe qëndrueshmërinë. Për t'ju dhënë juve dhe pasagjerëve një qetësi të plotë, Niro ofron një seri karakteristikash aktive sigurie të avancuara. Nga Frenat e Pavarura të Emergjencës tek Sisteme Kontrolli Inteligjente (Smart Cruise Control), Niro është e pajisur me teknologji të fundit duke ju ndihmuar të qëndroni të vetëdijshëm, të gatshëm dhe të keni çdo gjë nën kontroll.
  • Options mund të ndryshojnë sipas rajoneve.
  • Të gjitha informatat dhe ilustrimet janë të bazuara në të dhënat e disponueshme në kohën e publikimit dhe janë subjekt për të ndryshuar pa paralajmërim.
   Kontaktoni me tregtarin tuaj lokale Kia për informacion aktual.